Nebankovní hypotéka, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
22.10.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, potřebovala bych refinancovat dům, ale v bance jsem neuspěla, jelikož jsem byla cca před dveřmi lety v insolvenci. Můžete mi poradit slušný nebankovní sektor, který by mě byl ochoten refinancovat dům, kterým bych i ručila? Děkuji

Dobrý den,

slušný nebankovní sektor neexistuje. Zatímco banky poskytují hypotéky za 1,5-2,5% a v případě problému se snaží klientovi vyjít maximálně vstříc (aby nepřišel o nemovitost), nebankovní hypotéky se poskytují za 20% a více a cílem těchto společností je obvykle dlužníka o nemovitost připravit (takto vysoký úrok u milionového úvěru je nesplatitelný). Nechcete-li přijít o svůj dům, vyhněte se nebankovnímu sektoru obloukem.

Příklad nebankovní hypotéky s úrokem 20% (bez započtení dalších extrémně vysokých poplatků za sjednání a vedení úvěru): půjčíte si 2 mil. Kč, roční úrok bude 400 000 Kč, tedy za rok Vám dluh vzroste na 2,4 mil. Kč, za 2 roky na 2,88 mil. Kč, atd. Aby Vám dluh nerostl, musela byste měsíčně splácet min 33 500 Kč. Aby se Vám dluh snižoval, bylo by třeba splácet více - např. 50 000 Kč měsíčně.