Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #20469, Nebankovní půjčka se zástavou nemovitosti

Koupě bytu od majitele s půjčkou od nebankovní společnosti - jaká jsou rizika?

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.1.2023 Půjčka

Dobrý den, chci koupit byt od majitele, který se rozvedl a aby mohl vyplatit manželku, půjčil si od nebankovní společnosti 420 000 Kč. Cena bytu 2 500 000 Kč. Byt prodává realitní kancelář. Je to pro mě nějaké riziko? Děkuji

Dobrý den,

nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti mohou být velmi zrádné, nemalá část nebankovek se snaží nešťastné dlužníky o jejich nemovitosti připravit systémem pokut a sankcí. Doporučuji maximální obezřetnost (abyste nepřišel o své peníze a na nemovitosti nezůstalo zástavní právo nebankovky, která z malého dluhu udělá velký).