Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8580, Nebankovní půjčky a úvěrová historie

Nebankovní půjčky a úvěrová historie, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
17.1.2020 Půjčka

Dobrý den, chci se Vás zeptat na splátkové prázdniny. Člověk u nebankovní společnosti má většinou u svých půjček nebo kreditních karet možnost po určité době splácení využít placený odklad po 3 splátkách vždy o 1 měsíc většinou za 199 Kč. Vím, že se tak člověk více zadlužuje, ale zajímá mne zda tento občasný placený odklad splátek je pro mne veden jako negativní status v nebankovním registru. Když se rozhodnu např. na Zonky žádat o konsolidaci, můžete mi poradit kolik měsíců zhruba před tím by mi vždy měli odcházet splátky k půjčkám bez nějakého odkladu? Děkuji

Dobrý den,

smluvně dohodnutý odklad splátek by neměl mít negativní vliv na Vaši úvěrovou historii, nicméně samotné půjčování peněz od většiny nebankovních společností již Vaši bonitu poškozuje (zejména od malých firem poskytujících mikropůjčky na týdny-měsíce za RPSN stovky až tisíce procent).