Nechci běžný účet, Běžný účet

4.9.2019 Běžný účet

Krásný den, nechci svůj účet, jelikož k moderním technologiím mám nedůvěru a mám strach. Mohu posílat asi jednou měsíčně obnos na soukromý účet mé dcery, která s tím souhlasí, k dceři mám důvěru.

Dobrý den,

chcete-li zrušit svůj běžný účet, navštivte nejbližší pobočku vaší banky a požádejte o zrušení účtu. Nicméně toto řešení důrazně nedoporučuji. Každý by měl mít své peníze na svém účtu. Mixování Vašich peněz s penězi Vaší dcery na jejím účtu nemůže nikdy dělat dobrotu. Pokud by se Vaše dcera dostala do exekuce či insolvence, o všechny peníze byste přišla (resp. byste se musela domáhat jejich vydání vylučovací žalobou u soudu a složitě dokazovat, co je Vaše). Ale nejde jen o exekuce, může dojít k rozvodu či jakékoliv jiné životní události, která by Vám přístup k Vašim penězům ztížila. Peníze na účtu Vaší dcery jsou zkrátka jejím majetkem se všemi právními důsledky. Ještě jednou - nedoporučuji.

Pokud nevěříte moderním technologiím - jaký je pak ale rozdíl mít peníze na svém nebo cizím účtu? Je to stejné. Rozuměl bych argumentu "nevěřím moderním technologiím, jdu si dát peníze do slamníku". Ale argument "nevěřím moderním technologiím, jdu převést peníze ze svého účtu na cizí" logiku nemá. Nicméně ani ten slamník nedoporučuji, riziko krádeže či živelné události (požár, atd.) je velké. Peníze patří do banky.