Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #9356, Nedostanu se k německému účtu, jak vybrat peníze?

Nedostanu se k německému účtu, jak vybrat peníze?, Běžný účet

23.3.2020 Běžný účet

Dobrý den, mám německou Raiffeisenbank, ale nedostanu se teď do Německa z důvodu koronaviru a chci si vybrat výplatu v ČR s touto kartou. Kde vybrat peníze bez ponížení kurzu a poplatků prosím?

Dobrý den,

výplatu si převeďte na svůj český účet (to je zdarma) a následně si peníze vyberte z českého bankomatu bez poplatků. Ke kurzovnímu rozdílu dojde tak jako tak (v Německu máte na účtu eura a v ČR chcete vybírat koruny). Z pohledu kurzu je jedno, jestli peníze vyberete německou kartou z českého bankomatu nebo si je pošlete na český korunový účet. Pozitivní zprávou pro Vás je, že z důvodu poklesu kurzu CZK/EUR z dřívějších 25 Kč na nynějších 28 Kč získáte v korunách o cca 10% více než dříve.