Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13512, Nemovitost v zástavě a věcné břemeno

Nemovitost v zástavě a věcné břemeno, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, rád bych vznesl dotaz na téma věcné břemeno na nemovitost zatíženou zástavním právem se zákazem zatížení a zákazem zcizení. Chtěli bychom přivést cestu k budoucímu domu, který je v části obce vedené v územním plánu jako zastavitelná plocha. K celé ploše není přivedena ani cesta, ani sítě - ty bychom vedli na naše náklady (cca 130m). Bohužel jediná možná příjezdová cesta vede přes pole majitelky, která ho má zastavěné v bance. Prodej pozemku rezolutně odmítá, ale k věcnému břemenu svolná je. Jednalo by se o cca 60m2, po kterých by cesta vedla. Majitelka má v okolí zastavěných dalších 11 000 m2. Ptám se, jestli je vůbec šance, že banka povolí zřízení věcného břemena za účelem vybudování komunikace a sítí, které by vyústilo v razantní zvýšení hodnoty pozemku z pole na parcelu a tím pádem zvýšení hodnoty pro banku. Děkuji

Dobrý den,

banka by zřízení takového věcného břemena přes nepatrnou část pozemku (60m2 z celkových 11 000m2) v zástavě schválit mohla. Na dalším postupu se domluvte s majitelem pozemku.