Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #14311, Nepracoval jsem, dostanu daňový přeplatek?

Nepracoval jsem, dostanu daňový přeplatek?, Daně

20.5.2021 Daně

Dobrý den, celý rok 2020 jsem marodil, uznaný 100% pracovní úraz v roce 2019. Takže jsem v roce 2020 neodpracoval ani jeden den. Daňové přiznání jsem podával u zaměstnavatele. Mám v tomto případě nárok na nějakou vratku daní, když měsíční daňová sleva na poplatníka je ve výši 2070 Kč, tak za celý rok je to 24 840 Kč.

Dobrý den,

pokud jste v roce 2020 neodpracoval ani jeden den, měl jste nulové zdanitelné příjmy a neodvedl jste žádnou zálohu na daň z příjmu (nemocenská není zdanitelným příjmem, z té se Vám nic nesráží). Na daních Vám tak nemůže být nic vráceno, když Vám nebylo v průběhu roku nic sraženo.