Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #17662, Nesouhlasím se srážkami za dluh

Nesouhlasím se srážkami za dluh, Exekuce a insolvence

Dobrý den, v minulém roce mi byl přiznán invalidní důchod a při této příležitosti mi správa sociálního zabezpečení z vyplacené částky strhla sumu větší než osm a půl tisíce korun jako údajný dluh na sociálním pojištění z doby mého podnikání jako OSVČ. Do této doby jsem o žádném dluhu nic nevěděl. Pátráním jsem zjistil, že se má jednat o penále z dlužné částky. V minulosti jsem skutečně na pojištění dlužil, vše jsem však zaplatil již před mnoha lety, živnostenský list jsem zrušil téměř před dvaceti lety a nikdy mi nebyla doručena žádná upomínka. V roce 2008 jsme se ženou postavili dům, hypotéku jsme již třikrát refinancovali a žádný dluh se nikdy neobjevil. Navíc se domnívám, že i kdyby existoval, měl by být již promlčen, dluh jsem splatil již někdy kolem roku 2006. Jak se mohu bránit?

Dobrý den,

pokud jste byl ČSSZ poškozen (peníze Vám byly strženy neoprávněně), doporučuji se bránit právní cestou.