Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #20443, Nestíhám splácet nebankovní půjčky

Jak se vyhnout exekuci při problémech s nebankovními úvěry?

Nejlevnější půjčka od Zonky
23.1.2023 Půjčka

Dobrý den, prosím Vás, potřebuji pomoc. Dostala jsem se do blbé finanční situace, kdy nezvládám svoje dluhy. Jedná se všechno o nebankovní úvěry, aktuálně je to dohromady 200 000 Kč a splátky 28 tisíc. Příjem kolem 27 tisíc. Jedná se například o společnosti crediton, viasms, coolcredit. Zkoušela jsem i konsolidaci, ale neprošla. Je nějaká jiná možnost než se dostat do exekuce? Děkuji za Vaši pomoc.

Dobrý den,

jsou 2 možná řešení:

  • požádejte soud o zneplatnění úvěrových smluv pro porušení Zákona o spotřebitelském úvěru (nebankovky měly předem ověřit vaši schopnost splácet - pokud Vám poskytly úvěry s měsíčními splátkami 28 000 Kč při příjmu 27 000 Kč, hrubě pochybily)
  • požádejte o osobní bankrot