Exekuce: Je povolená exekutorovi žádat o navýšení splátky?

Dobrý večer, splácím exekuci 350 000 Kč srážkou ze mzdy cirka 7-9 000 Kč měsíčně a zůstává mi tedy jen životní minimum. Ovšem dnes byl u mě doma exekutorem pověřený pracovník s tím, že je splátka nedostačující a chce abych z ruky ještě posílala 4 000 Kč. Má na to právo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

měsíční splátka cca 8 000 Kč u dluhu 350 000 Kč mi přijde plně postačující, neboť takto dluh umoříte za necelé 4 roky. Exekutor Vám  vždy musí ponechat tzv. nezabavitelné minimum, ze kterého nemůže za žádných okolní požadovat další srážky. Na toto nárok nemá.