Notář přestal komunikovat, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, až s časovým odstupem od úmrtí mé babičky jsem zjistil, že vlastnila akcie, které nebyly zahrnuty do dědického řízení. Kontaktoval jsem tedy notáře, který dědické řízení vyřizoval. Od něj mi přišla odpověď: "V návaznosti na Váš dotaz ohledně stavu řízení Vám sděluji, že byla oslovena společnost, která tyto akcie eviduje se žádostí o sdělení počtu kusů a hodnoty akcií ke dni úmrtí Vaší babičky. Tato společnost nám zatím bohužel neposkytla potřebnou součinnost a urgujeme ji v pravidelných intervalech. Bez této informace dodatečné projednání dědictví bohužel nelze uzavřít." Od této odpovědi uplynul již více jak rok (květen 2020). Před 2 měsíci jsem se snažil od notáře zjistit, v jaké fázi se věc nachází. Tentokrát mi již žádná odpověď nepřišla. Poprosil bych o odpověď, jak v podobné situaci postupovat. Předem děkuji za radu.

Dobrý den,

pokud s Vámi notář vyřizující dědictví nekomunikuje, můžete se domáhat nápravy u soudu nebo podat stížnost u Notářské komory. Broker či CDCP musí s notářem spolupracovat a poskytnout mu potřebné údaje (pokud tak dotčené instituce nečiní, musí to notář urgovat - to je jeho práce).