Můžu uplatnit úroky z hypotéky na nový dům v daňovém přiznání k příjmům ze zaměstnání?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, vlastním menší byt, který pronajímám. Každý rok příjmy zdaňuji. Na tento byt již nemám hypotéku, v minulosti jsem měla a úroky jsem dávala do nákladů. V roce 2021 jsem koupila dům na hypotéku, ve kterém bydlím. Můžu uplatnit do daňového přiznání k příjmům ze zaměstnání tyto úroky? Samozřejmě vedu dále i účetnictví a zdaňuji příjmy z pronájmu. Děkuji

Dobrý den,

pokud dům vlastníte, užíváte ho k vlastnímu bydlení a jste účastníkem úvěrové smlouvy, pak odpočet úroků uplatnit můžete.