Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #8305, Okamžité ukončení pracovního poměru

Okamžité ukončení pracovního poměru, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, je možné rozvázat pracovní poměr okamžitě? A to z několika důvodů: 1) nevykonávám práci na kterou jsem byl nabrán, 2) obcházení zákoníku práce ze strany zaměstnavatele (zaměstnavatel nechce platit neplánovanou odstávku i když to je překážka z jeho strany), 3) porušování BOZP - riziko hluku, bezpečnostní pauzy žádné, 4) vulgarismy ze strany zaměstnavatele na mou osobu (dalo by se to posuzovat jako šikana). Tohle se mi v téhle firmě děje. Jsem po zkušební době a smlouvu mám na dobu určitou - na jeden rok. Díky za odpověď.

Dobrý den,

při takto závažném porušení podmínek ze strany zaměstnavatele můžete podat okamžitou výpověď. Nicméně v případě sporu (např. o doplacení mzdy) musíte být schopen tyto prohřešky zaměstnavateli dokázat. Taktéž můžete podat podnět úřadu práce.