Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #11489, Platba kartou a chargeback

Autopůjčovna strhla částku bez vysvětlení: Jak tuto situaci řešit?

14.10.2020 Platba

Dobrý den, v zahraničí jsem měla půjčený automobil z autopůjčovny, která si klasicky blokovala určitou částku. Po vrácení auta autopůjčovna do dvou dnů uvolnila blokaci částky na kreditní kartě. Tím (podle mého názoru) dali najevo, že jsem auto vrátila v pořádku a pro stržení jakékoliv částky z mého účtu není důvod. Za 3 dny mně však strhli částku ve výši 400 EUR bez jakéhokoliv vysvětlení. Na moji zprávu, proč to udělali a že na to neměli právo, nereagují. Zkouším strženou částku reklamovat přes svoji banku (chargeback), ale banka nechce situaci řešit, protože podle nich si autopůjčovna oprávněna strhla částku za např. poškození auta. Jak tuto situaci řešit? Děkuji

Dobrý den,

snažte se svou banku přesvědčit k využití institutu chargeback, který je zde právě pro tyto případy. Jinak Vám nezbude než se navrácení peněz domáhat právní cestou (žalovat autopůjčovnu v zahraničí může být komplikované a právní náklady pravděpodobně převýší 400 EUR).