Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #6487, Platba kartou a zaúčtovaná platba

Platba kartou a zaúčtovaná platba, Platba

30.4.2019 Platba

Dobrý den, dne 31.1. jsem provedla online platbu kartou na e-shopu Zalando a žila jsem v domnění, že se platba do pár dnů strhne. Objednávka v pořádku dorazila a více jsem obchod neřešila. V březnu jsem si však všimla, že mám v blokaci na účtě na tuto částku pro Zalando znovu. Informovala jsem se v bance i u obchodníka a bylo mi řečeno, že se někdy platby strhnou až takto později. Dnes 30.4. mám ovšem opět v blokaci zmíněnou částku pro Zalando. Znovu jsem tedy volala do banky, kde mi řekli, že pokud v transakční historii nemám částku od ledna ztrženou, zřejmě se platba stále neprovedla. V historii opravdu částku nemám. Proč si od ledna obchodník částku nestrhl? Každý měsíc mám na účtu dostatek fin. prostředků. Nemůže si platbu strhnout každý měsíc opakovaně a proti mé vůli? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud platbu nevidíte jako zaúčtovanou, obchodník se peníze doposud nestrhl. Proč si obchodník peníze nestrhl je dobrou otázkou pro obchodníka (pravděpodobně se jedná o technický problém v jeho platebním systému).