Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #6379, Platba trvala příliš dlouho

Platba trvala příliš dlouho, Platba

9.4.2019 Platba

Dobrý den, chtěla jsem převést ze svého účtu v ČSOB částku na koupi auta. To jsem učinila přímo na pobočce v bance (z důvodu nízkého limitu v internetovém bankovnictví), kde jsem zadala převod na účet prodejci, který má také účet u ČSOB). Transakce byla provedena a odečtena z mého účtu ten samý den (úterý) - dle internetového bankovnictví. Banka garantuje převod dle obchodních podmínek do 24 hodin. Auto jsem si měla vyzvednout nejpozději v pátek, ale protože peníze nedorazily, tak mi auto nevydali. Prodejci byla, ale platba přičtena až po týdnu (úterý následujícího týdne), a to až po doložení mého dokladu o převodu a jejich urgence u banky se náhle peníze prodejci připsaly. Vznikly mi další náklady na zapůjčení jiného vozidla, protože jsem potřebovala odcestovat. Chci se zeptat jakou mohu dostat náhradu za vzniklé komplikace a zda to vůbec pokryje moje vícenáklady. Podala jsem již reklamaci přímo v ČSOB. Děkuji

Dobrý den,

většina bank provádí platby v rámci jedné banky neprodleně (nemusíte ani čekat 24 hod). Pro platby z banky do banky je limit 1 pracovní den. Pokud provedení platby trvalo týden, banka tím porušila max. možné lhůty pro platební styk. Uvidíte, jak Vám dopadne reklamace. Případný spor lze řešit pomocí Finančního arbitra.