Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #6379, Platba trvala příliš dlouho

Platba trvala příliš dlouho, Platba

B

Dobrý den, chtěla jsem převést ze svého účtu v ČSOB částku na koupi auta. To jsem učinila přímo na pobočce v bance (z důvodu nízkého limitu v internetovém bankovnictví), kde jsem zadala převod na účet prodejci, který má také účet u ČSOB). Transakce byla provedena a odečtena z mého účtu ten samý den (úterý) - dle internetového bankovnictví. Banka garantuje převod dle obchodních podmínek do 24 hodin. Auto jsem si měla vyzvednout nejpozději v pátek, ale protože peníze nedorazily, tak mi auto nevydali. Prodejci byla, ale platba přičtena až po týdnu (úterý následujícího týdne), a to až po doložení mého dokladu o převodu a jejich urgence u banky se náhle peníze prodejci připsaly. Vznikly mi další náklady na zapůjčení jiného vozidla, protože jsem potřebovala odcestovat. Chci se zeptat jakou mohu dostat náhradu za vzniklé komplikace a zda to vůbec pokryje moje vícenáklady. Podala jsem již reklamaci přímo v ČSOB. Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

většina bank provádí platby v rámci jedné banky neprodleně (nemusíte ani čekat 24 hod). Pro platby z banky do banky je limit 1 pracovní den. Pokud provedení platby trvalo týden, banka tím porušila max. možné lhůty pro platební styk. Uvidíte, jak Vám dopadne reklamace. Případný spor lze řešit pomocí Finančního arbitra.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví

29.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Současná koronavirová situace akcelerovala zájem o digitalizaci a online řešení. Řada společností využívá této příležitosti k transformaci svého byznysu, nebo rozjezdu úplně nového – postaveného na vzdáleném přístupu. S tím souvisí i poptávka firem po otevřeném bankovnictví.

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka

29.10.2020, Reality, Autor: Petr Jermář

Koupili jste si nezasíťovaný pozemek pro stavbu RD a nyní Vás čeká budování přípojek? Poradíme, jak k pozemku přivést elektřinu, vodu, kanalizaci a plyn. Krok po kroku od projektové dokumentace, přes územní souhlas až po realizaci a předání stavby.

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

28.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Jen 3 % lidí. Tak málo jich v České republice nevyužívá on-line bankovnictví. Ukázal to průzkum České bankovní asociace. Ještě před dvěma lety přitom bylo uživatelů internetového a mobilního bankovnictví „jen” 82 %. Tedy o 15 procentních bodů méně než nyní.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EL

#11593, Insolvence a starobní důchod, Exekuce a insolvence, 29.10.2020

Dobrý den, táta je v insolvenci. Teď mu byl vyměřen starobní důchod 8 477 Kč. Kolik mu budou strhávat? 2 200 Kč má na darovací smlouvu od mého přítele. Tátova polovina domu byla uznána jako chráněné bydlení, ale máma ze zdravotních důvodů už nestačila vstoupit do oddlužení. V dědickém řízení tedy bude prodána tátova 1/3 domu, kterou zdědí po manželce? Já jsem v invalidním důchodu, nevím, jak bych zvládala vzít si půjčku na tátovu insolvenci 230 000 Kč za dluhy po mámě. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, z celkového příjmu (starobní důchod a dar) ve výši 10 677 Kč lze strhávat pouze 1 936 Kč, což je pod minimem (2 200 Kč) pro úspěšné oddlužení. Dar tak bude třeba navýšit o 400 Kč. V rámci dědického řízení se bude hledat dědic, který bude ochoten přijmout celé dědictví (majetek a dluhy). Nebyla-li sepsána závěť, dědí ze zákona děti a manžel zůstavitele. Jsou-li dluhy zůstavitele 230 000 Kč, vyplatí se přijmout dědictví jen tehdy, má-li vyšší hodnotu než 230 000 Kč (nebo pokud byste nechtěli, aby podíl na nemovitosti připadl cizímu kupujícímu, což by mohlo být velmi nepříjemné).  Invalidnímu důchodci s nízkým příjmem nikdo půjčku neposkytne.

PS

#11592, Vysoká sankce za refinancování mimo fixaci, Hypoteční poradna, 29.10.2020

Dobrý den, splácím hypotéku od roku 2018 a nyní jsem si vyřídila refinancování s nižším úrokem s tím, že mi pracovník banky sdělil, že poplatek za splacení mimo fixaci jejich banka účtuje ve výši 1 500 Kč. Mám schválenou novou hypotéku s nižším úrokem a s penězi navíc na rekonstrukci. Stávající banka mi zaslala vyčíslení, kde si naúčtovala za splacení 103 000 Kč na úrocích. Zjišťovala jsem si informace jak to je možné, když jsem byla informována o nižším poplatku a navíc platí nový zákon o spotřebitelském úvěru od 2016, kde je výše sankce omezena. Můžete mi poradit jak v tomto případě postupovat? Děkuji

Dobrý den, omezená sankce za refinancování hypotéky mimo konec fixace (dle novely zákona o spotřebitelském úvěru) se vztahuje u hypoték na bydlení jen na úvěry, u kterých uplynulo od podpisu smlouvy min. 24 měsíců. Pokud již od podpisu smlouvy uplynulo 24 měsíců, může pokuta činit max. 1% z refinancované částky (max. 50 000 Kč) a musí se jednat o účelně vynaložené náklady banky.

TK

#11591, Insolvence a nepřihlášená pohledávka, Exekuce a insolvence, 29.10.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci, už i plním splátkový kalendář. Ozval se mi kamarád, že nepřihlásil svoji pohledávku do insolvence, dlužím mu 25 000 Kč už 3 roky se smlouvou. A že to nevěděl a chce svoje peníze zpět nebo na mě pošle trestní oznámení. Co mám dělat? Prosím o radu, děkuji.

Dobrý den, v insolvenci nejenže nemůžete ale dokonce ani výslovně nesmíte hradit dluhy vybraným věřitelům mimo řádné ins. řízení. Jednalo by se o nepovolené zvýhodňování vybraného věřitele a insolvence by Vám mohla být ukončena. Váš kamarád si měl svou pohledávku řádně přihlásit. Vyhrožování trestním oznámením je nesmyslné, neb neuhrazený dluh nemá trestněprávní rovinu (dlužit peníze není trestné). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR