Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #15751, Platby do Bohemia Energy

Platby do Bohemia Energy, Platba

1.11.2021 Platba

Dobrý den, ohledně plateb SIPO do zkrachovalé Bohemia Energy jsem již četla. Jak je to však s platbami, které odchází bezhotovostně přímo z účtu? Rozumí tomu dobře, že se do SIPO přepíše jen poplatek za televizi a rozhlas? A platba za elektřinu již neodejde? Tudíž se nemusím obávat, že by mi částka odešla z účtu? Díky

Dobrý den,

Bohemia Energy veřejně deklarovala, že přestane předepisovat zálohy na SIPO od listopadu. Lidé platící zálohy přes SIPO tak nic řešit nemusí a zůstanou jim tam jen ostatní položky (např. televize a rozhlas). Vy však platíte zálohy přímo z účtu. To je možné buď přímým inkasem nebo trvalým příkazem. V prvním případě je nutné zrušit souhlas s inkasem. Ve druhé případě je nutné zrušit trvalou platbu (oboje lze udělat online přes internetbanking). Doporučuji náš článek Bohemia Energy končí