Po svatbě jsem objevila dluhy, Exekuce a insolvence

Dobrý den, před necelým rokem jsem se vdala a bohužel i tím zjistila manželovo dluhy z předchozího vztahu s družkou. Asi za jedenáct let společného žití kdy ji bohužel plně důvěřoval (když ji dával peníze) že půjčky splácí, se bohužel po rozchodu z její strany zjistilo, že tomu tak není. Ani ne týden po svatbě kdy jsme oba překvapeně koukali přišel exekutor a já aby nezabavili můj majetek jsem zaplatila ne malou částku a ještě zablokovali můj účet. Vše je psané na něj. S dluhem nemám nic společného a máme manželskou smlouvu, kde veškeré dluhy, majetek a pohledávky před i do budoucna po svatbě máme každý sám na sebe. Dnes je manžel v insolvenci. Je možné aby se na jejích dluhu podílela bývalá přítelkyně a ne já? A je možné abych soudní cestou po ní chtěla vrátit polovinu co jsem zaplatila? Všechny jejich dluhy jsou prokazatelně z let co spolu žili a ani mu nezanechala nic z jejich společného majetku, odešel pouze s osobními věcmi. Předem moc děkuji za jakoukoliv radu a pomoc.

Dobrý den,

pokud jste měli zúžené SJM předmanželskou smlouvu, exekutor nebyl oprávněn vymáhat manželovy dluhy po Vás. Navrácení peněz se domáhejte vylučovací žalobou (navrácení peněz žádejte po exekutorovi, nikoliv po družce manžela, která s dluhy nemá nic společného - když vše bylo psané na manžela).