Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5571, Podezřelé platby a blokace účtu

Podezřelé platby a blokace účtu, Banka

6.12.2018 Banka

Dobrý den, už je to déle než týden, co mi Air Bank zablokovala účet kvůli "podezřelým příchozím platbám". Doložil jsem faktury, vysvětlil a přidal i čestné prohlášení. Nicméně se stále nic neděje. Když jsem banku urgoval, nedozvěděl jsem se v podstatě nic nového. Jen, že musí doklady prověřit a že se snaží aby to bylo co nejrychlejší. Pomalu začínám ztrácet trpělivost a zajímalo by mě proto, jak dlouho mi může banka takto peníze blokovat? Také nerozumím tomu, že už přes týden ověřují 4 faktury - co na nich ověřují? Děkuji, s pozdravem David

Dobrý den,

banky toto činí v rámci legislativy proti praní špinavých peněz a financování terorismu (AML) a na pokyn Finančně analytického útvaru Ministerstva financí. Neověřují se pouze samotné faktury, ale spíše od koho peníze pocházejí (firmy, které Vám je zaslaly, kde ty peníze vzaly, nejste-li nevědomě součástí podvodu, atd.).