Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #17313, Podílové spoluvlastnictví

Delegování správy bytu na jednoho spoluvlastníka - možnost a omezení

Sjednejte si hypotéku online
17.3.2022 Reality

Dobrý den, mohou podíloví spoluvlastníci bytu písemnou dohodou delegovat na jediného z nich záležitosti hospodaření s bytem, t.j. příjmy, náklady, zdanění? Děkuji.

Dobrý den,

spoluvlastníci si mohou ústně či písemně dohodnout všechny tyto záležitosti. Takovouto dohodou však nelze přenášet odpovědnost za neplnění povinností. Pokud by např. dle dohody měl daň z nemovitosti platit spoluvlastník č.1 a nečinil by tak, nešlo by coby spoluvlastník č.2 FÚ argumentovat "já to platit nebudu, to měl dělat jiný spoluvlastník".