Jak se bránit úvěrovému podvodu a ochránit se před neoprávněným získáním úvěru?

Nejlevnější půjčka od Zonky
5.11.2022 Půjčka

Pokračování dotazu č. 19676: Dobrý den, 19:49 příchozí hovor 1m 46 s +420 234 102 501 - příchozí hovor z banky, nikdo tam nebyl, byl to hluchý hovor, nevzpomínám si, že bych s někým mluvila nebo zadávala kódy. Když jsme se další den ráno přihlašovali do IB, zadával se kód a ten je vidět i v historii voláni. V podvodném hovoru, které se tváří jako z čísla banky, žádný kód není. Důležitá informace je ohledně čísla připojeného zařízeni přes mobilní zařízení. Tento telefon není můj. Můj má jiné číslo. Při párování mobilního zařízení se musí znát OP a rodné příjmení matky - toto ode mně stáhli přes google play - nainstalovala jsem si podvodnou aplikaci do mobili. Ale vědomě jsem nikomu tyto údaje nesdělila, telefonicky ani jinak. K půjčce. Nevyjádřila jsem vůli uzavřít půjčku. Před uzavřením půjčky podvodník změnil můj rodinný stav z neuvedeno na svobodná. Toto je kritérium pro výši půjčky a je špatně. Jsem vdaná plus vyživované osoby. Kdyby si to banka ověřila, úvěr v takové výši by mi neschválila. Z toho vyplývá, že banka nepostupuje v souladu se zákonem o spotřebních úvěrech Jak se mám bránit? Jedná se o úvěrový podvod - bezdůvodné obohacení a banka na mě může podat žalobu za úvěrový podvod. Děkuji

Dobrý  den,

vše tedy bylo způsobeno podvodnou aplikací, kterou jste si nainstalovala do telefonu? Bohužel ani v tomto případě nepomůže argument, že jste to udělala nevědomky (vědomě by to nikdo neudělal). Chyba není na straně nedostatečného zabezpečení banky. Pochybila jste bohužel Vy nainstalováním podvodné aplikace, pomocí které podvodníci převzali kontrolu nad vaším účtem.

Žádost o půjčku byla podána s využitím vaší identity, ke které jste podvodníkům dala přístup (byť nevědomky). Jak se bránit? Vše nahlaste Policii ČR, která podvod prošetří. Škodu budete muset vymáhat po pachateli.