Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #13852, Poslala jsem si peníze na dětský účet

Jak může studentka vybrat peníze ze svého účtu a jaký je limit?

13.4.2021 Běžný účet

Dobrý den mám dotaz ohledně studentského účtu. Otec mé dcery ji založil u České spořitelny účet a chtěla bych vědět, jestli může vybírat peníze na pobočce sama či s otcem? A má už účet daný limit?Nechala jsem si k ní poslat peníze, ale prý je nemůže vybrat. Až za měsíc prý. Je nějaká možnost jak je vybrat dřív než za měsíc? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

limity pro dětské účty nastavuje rodič přes svůj internetbanking. Dítě může od 8 let vybírat peníze prostřednictvím platební karty bez asistence rodičů. Dětský účet má sloužit dětem, peníze na dětském účtu jsou majetkem dětí. Nemůžete používat dětský účet k ukládání svých peněz (nechávat si tam zasílat platby a následně je vybírat).