Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14377, Potíže s refinancováním hypotéky

Potíže s refinancováním hypotéky, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jsem klientkou Modré pyramidy už více jak 2 roky a řeším refinancování hypo úvěru. Jak zde v poradně bylo již několikrát zmíněno, Modrá pyramida nerespektuje podmínky ČNB a účtuje si do účelně vynaložených nákladů i rezervaci zdrojů. Radíte poslat bance předžalobní výzvu a řešit spor soudní cestou. Otázka co mě napadá je jak dlouho toto může trvat a kolik to mě jako obyčejného člověka bude ve finále stát? Nelze v tomto případě požádat o pomoc ČNB? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ČNB můžete podat podnět, ale jedná se primárně o spotřebitelský spor mezi Vámi a bankou, který za Vás centrální banka řešit nebude. Spor můžete řešit přes Finančního arbitra, který může sehrát roli moderátora. Ale pokud s bankou o problému jednáte již 2 roky a zcela bez výsledku, pravděpodobně se soudnímu sporu nevyhnete. Před případným zahájením soudního sporu doporučuji zaslat bance předžalobní výzvu. Jak dlouho může spor trvat a kolik Vás bude stát právní zastoupení nelze odhadovat. Banka může přistoupit na Váš návrh v předžalobní výzvě a spor tak může skončit velmi rychle. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi refinancování hypotéky proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.