Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5482, Práce v bankovnictví a insolvence

Práce v bankovnictví a insolvence, Banka

21.11.2018 Banka

Dobrý den, mám krátce po insolvenci, pracuji v bankovním sektoru. Chci se zeptat, zda mohu zadávat pojištění produktů? Jako je třeba pojištění platebních karet proti ztrátě a krádeži? Pokud ano, může mi zaměstnavatel nějakým vnitřním nařízením toto zakázat? Děkuji, Jana

Dobrý den,

s prodejem pojistek by problém být neměl, ale např. zákon o spotřebitelské úvěru z roku 2016 klade u prodejců úvěrů nárok na "důvěryhodnost". Nikde není blíže vysvětleno, co se touto důvěryhodností přesně rozumí, ale lze si představit, že lidé v exekuci či insolvenci za takto důvěryhodné považovat nelze.

Zaměstnavatel má právo na výběr zaměstnanců. Může mít vnitřním nařízením určeno, že pro určité pozice je vyžadován čistý trestní rejstřík, nebýt v exekuci ani osobním bankrotu.