Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #3646, Předčasné splacení a prodej nemovitosti

Předčasné splacení a prodej nemovitosti, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Pokračování dotazu č. 3645: Děkuji za odpověď, makléř mě nutí podepsat kupní smlouvu ještě před získáním bankovní informace ohledně zcizení a zatížení. A peníze prý dostanu po 20 dnech zápisu na katastru. Mám v tom zmatek a přišlo mo to podezřelé. Vy píšete , že celá záležitost bude trvat měsíce, proto asi v kupní smlouvě je uvedeno po smazání zástavy do 90 dnů. Asi nic podepisovat nemám. děkuji za pomoc.

Dobrý den,

záleží na detailech kupní smlouvy, ale obecně Vy coby prodávající nemovitosti zatížené zástavním právem máte mnohem lepší pozici než kupující, který podpisem kupní smlouvy, resp. zaplacením rezervačního poplatku, vstupuje do rizika (nemovitost v této chvíli stále tíží zástavní právo a zákaz zcizení).

Vy skutečně dostanete peníze do 20 dní od přepisu vlastníka na katastru, ale než k tomuto přepisu dojde, zbývá ujít ještě pořádný kus cesty (který se může protáhnout i na několik měsíců).