Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9708, Předžalobní výzva a smluvní pokuta

Předžalobní výzva a smluvní pokuta, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
14.4.2020 Půjčka

Dobrý den, chci se informovat, zda věřitel může nárokovat v současné době smluvní pokuty ve výši 50% když byly ve smlouvě ujednány. Jde o to, že bylo zažádáno o vyčíslení k předčasnému doplacení, to bylo cca 80 tis. Kč ale zaplatilo se pouze 50 tis. Kč s tím, že jsem věřitele informovala o problémech a žádala o posunutí termínu do 30.4. Nyní mi poslal předžalobní výzvu, kde žádá uhradit jistinu a 35 tis. Kč jako smluvní pokutu za porušení podmínek a náklady za advokáta celkem tedy 76 tis. Dal mi na to 4 dny. Lze se nějakým stylem bránit?

Dobrý den,

neznám váš případ a nevím kde a za jakých podmínek jste si půjčila peníze, tudíž nemohu kvalifikovaně posoudit, zda je smluvní pokuta v pořádku či nikoliv. Pravděpodobně se jedná o neseriozního nebankovního poskytovatele úvěrů, protože banky takto určitě nepostupují. Máte-li pocit, že váš poskytovatel úvěrů porušil smluvní podmínky vašeho úvěru, braňte se právní cestou.