Přehlášení energií, Reality

Sjednejte si hypotéku online
4.8.2019 Reality

Pokračování dotazu č. 7237: Dobrý den, mockrát děkuji za odpověď ohledně nahlášení služeb PRE a Pražské plynárenské na mé jméno při záznamu v insolvenčním rejstříku. I za tu rychlost děkuji. Jsem v tíživé situaci, drsný rozchod s přítelem. V týdnu jsem našla byt poblíž zaměstnání, celá šťastná. Teď mne jen tíží tohle s těmi energiemi. Jestli se nebudete zlobit, dovolila bych si doplňující dotaz - píšete, že 3E je levnější. To by se mi hodilo, samozřejmě. A oni (3E) patří mezi ty, kteří své budoucí klienty nelustrují? Já vlastně nejsem v registru dlužníků...tedy ano - ale schválené oddlužení znamená, že z minulosti už nic nemůže přijít. a v současnosti nelze žádný dluh udělat, nikdo nepůjčí člověku v insolvenci. Takže jsem občan s jedním jediným závazkem, ověřitelně řádně placeným - mám zprávy od insolvenčního správce, které předává soudu. Můj dotaz hlavně je, zda si mohu sama vybrat jiného dodavatele, než který je tam nyní. Bylo mi řečeno, že při předání bytu dostanu prostě jen přestupové formuláře - kterými ukončuje svůj odběr minulý nájemník. A na základě nich já nahlásím svůj. Děkuji mockrát za odpověď

Dobrý den,

při změně odběratele i dodavatele energií je nejjednodušší na sebe nejprve přepsat odběrné místo u původního dodavatele, uzavřít zde smlouvu na dobu neurčitou a tu obratem vypovědět (výpovědní lhůta činí 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána). Následně uzavřete novou smlouvu s novým dodavatelem. Bohužel Vám nejsem schopen potvrdit, kteří dodavatelé energií své klienty lustrují v registrech dlužníků.