Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #12203, Přepis firmy na bílého koně

Přepis firmy na bílého koně, Podvod

26.12.2020 Podvod

Dobry den, jsem jednatel firmy "Anonymizováno" s.r.o. se sidlem "Anonymizováno" 42/14, Praha1 a uz 4 mesice neplatim dane. Kde zjistim cislo uctu a u jake banky je veden firemni ucet? Chci vse uhradit. Kde zjistim kolik a za co dluzim? Dekuji

Dobrý den,

ptát se "u které banky má moje firma účet", když jste dle výpisu z rejstříku jediným jednatelem, je jako kdyby se matka ptala, "kolik má dětí a jak se jmenují". Nejedná se o podvod, či nejste tzv. bílým koněm? Dle výpisu z rejstříku sídlíte na virtuální adrese a firmu na Vás přepsaly jiné 2 osoby letos po 3 letech podnikání (při přepisu byl ještě nepatrně změněn název firmy).

Všechny podklady firmy vám měl předat předchozí jednatel. Číslo účtu u banky identifikujete ze smlouvy o běžném účtu. Jako jednatel se rovněž můžete (musíte) do banky dostavit a změnit podpisové vzory, resp. zjednat nové přístupy do internetového bankovnictví.

Rád bych se mýlil, ale přesně takto se podvodníci zbavují předlužených firem, kterým mnohdy hrozí soudní spory. Jedinou dohledatelnou aktivitou vaší firmy je peněžitý dar politické straně v roce 2017. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc, neboť za činnost firmy ručíte svým majetkem.