Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3803, Přítel si na mě vzal úvěr

Přítel si na mě vzal úvěr, Podvod

3.9.2017 Podvod

Preji hezky den, vcera jsem si vyplnovala online zadost o pujcku, kdyz v tom na me vyskocilo, ze mi ji nemohou dat, protoze mam nezaplacenou splatku u Home Credit. Ja osobne jsem cista, nic jsem si nikdy nepujcovala, tudiz dluzit nemuzu. Pak z pritele vypadlo, ze dluzi u Home Credit za kartu, ze splaci 400,- mesicne a ze me vyplnil jako pritelkyni, kde zadal i moje rodne cislo a Buh vi, co vsechno. Takze to bude asi ono. Je vubec toto mozne? Jak se proti tomu branit? Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

nic takového samozřejmě možné není. Váš příběh má bohužel mnohem smutnější vysvětlení - Váš přítel u Home Credit zneužil Vaši identitu, vzal si půjčku Vaším jménem a ještě nesplácí. Doporučuji ihned celou věc nahlásit Policii ČR a informovat Home Credit (úvěrový podvod a zneužití Vaší identity). Již nyní jste totiž v registrech vedena jako dlužník, což má 2 následky. 1) nikdo Vám následujících 5 let nepůjčí 2) na Vaše dveře může velmi brzy zaklepat exekutor (začíná se blokací účtu a obstavením mzdy)

Za žádných okolností se nenechte dále balamutit přítelem, který se Vám bude omlouvat a přesvědčovat Vás, že všechny dluhy uhradí, atd. Toto je velmi vážné - nenahlásíte-li co nejdříve celou věc Policii, můžete skončit doživotně v dluzích bez šance na normální život. Úvěrový podvod je trestným činem, v tomto rozsahu se sazbou až 2 roky natvrdo.