Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #4223, Přiznání k dani z příjmu 2017

Přiznání k dani z příjmu 2017, Daně

19.1.2018 Daně

Dobrý den, pokud jsem v minulém roce měla příjmy jen od jednoho zaměstnavatele na smlouvy DPP a DPČ a daňové přiznání podávám sama, můžete mi prosím poradit, kde najdu daný formulář, který se mě týká? Jedná se o "Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2017" a stačí vyplněný formulář vytisknout a odeslat na místní FÚ nebo mám s tímto formulářem zaslat i Potvrzení o zdanitelných příjmech nebo jinou přílohu? Moc Vám děkuji za odpověď

Dobrý den,

ano - postupujte následovně:

1) Vyplňte formulář "Přiznání k dani z příjmu za rok 2017" (lze použít libovolný formulář z internetu, který vytisknete - není třeba používat přímo ten růžový z úřadu).

2) K formuláři přiložte "Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2017", které Vám musí vyhotovit všichni zaměstnavatelé, u kterých jste v roce 2017 pracovala.

3) Pokud uplatňujete ještě jinou slevu na dani než na poplatníka (24 840 Kč), nezapomeňte přiložit patřičné dokumenty dokládající Váš nárok na slevu.

4) Vše dohromady buď zašlete poštou na Finanční úřad (doporučeně), nebo ještě lépe zaneste do podatelny FÚ osobně (udělejte si kopii přiznání a nechte si ji taktéž orazítkovat - toto slouží jako případné potvrzení, že jste přiznání odevzdala včas).