Pro studenta VŠ, Běžný účet

9.5.2018 Běžný účet

Dobrý den, hledám vhodný účet pro děti, dcera 16 let, studentka, syn 20 let, začne studovat VŠ, takže také stále student. Na účet budeme zasílat kapesné. Děkuji. Monika

Dobrý den,

pro staršího syna doporučuji běžný účet od Equa bank, kde bude mít vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank - nezávisle na statutu studenta - toto nabízí Equa všem). Equa bohužel výslovně nenabízí studentské účty neplnoletým, takže pro dceru budeme muset účet hledat jinde. Volte mBank, která studentům nabízí skoro to samé jako Equa (výběry z bankomatů zdarma jen nad 1 500 Kč), a v 18 letech přejděte k Equa. mBank u nestudentů vyžaduje plnění podmínek (měsíční min. útrata kartou), jinak si účtuje poplatky za vedení karty.