Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #23210, Prodávám kryptoměny, jak to zdanit?

Prodávám kryptoměny, jak to zdanit?, Daně

22.3.2024 Daně

Dobrý den, můžete mi doporučit někoho, kdo zpracovává daně za prodej kryptoměn? Prodal jsem je letošní rok - mám podat daňové přiznání letos nebo příští rok? Beru si hypotéku, daň ze zisku by měla být 169 918 Kč při sazbě 15%. Chci to zaplatit správně, bez budoucích problémů.

Dobrý den,

zisk z prodeje kryptoměn v letošním roce zdaníte v rámci přiznání za rok 2024 v březnu 2025. Obecně se daní zisk - rozdíl mezi prodejní a kupní cenou. Více info v našem článku Jak na zdanění kryptoměn.