Co se stane, když odmítnu dobrovolný a povinný odkup akcií? Budu moci akcie nadále držet nebo mi propadnou?

Investice se zhodnocením až 12%
10.2.2021 Akcie a investice

Dobrý den, chci se zeptat na dobrovolný a povinný odkup akcií. Co se stane, když na to nepřistoupím? Propadnou mi akcie nebo je budu moci držet dál? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nabídka na dobrovolný odkup akcií (jako např. nyní nabízí PPF 80 Kč za akcie Moneta Money Bank) je dobrovolná, může ji využít kdokoliv. Je pouze na Vás, zdali nabídky využijete (nic Vám nepropadá).

Pokud někdo vlastní min. 90% akcií, může zbylé minoritní akcionáře tzv. vytěsnit (squeeze-out). Minoritní akcionáři musí v tomto případě své akcie převést na protistranu za přiměřené plnění (obvykle se vychází ze znaleckého posudku).