Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #14055, Prodej nemovitosti a daň z příjmu

Jak využít osvobození od daně z prodeje bytu při použití části příjmu na splacení hypotéky a nákup nového domu?

Sjednejte si hypotéku online
28.4.2021 Reality

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně daně z příjmu při prodeji nemovitosti, konkrétně k osvobození od daně z prodeje bytu. Je možné část příjmu z prodeje bytu použít na splacení hypotéky a část příjmu z prodeje bytu použít na nákup nového domu? Jednalo by se v tomto případě o to, že příjem z bytu by byl vynaložen na bytovou potřebu a tím pádem by placení daně bylo osvobozeno. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, obě možnosti lze považovat za řešení vlastních bytových potřeb. V obou případech je nutné peníze použít do 12 měsíců od jejich přijetí, jinak by nárok na osvobození od placení daně z příjmu zanikl.