Prodloužená záruka na zboží, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, prosím o radu, koupila jsem pračku se sušičkou, připlatila jsem si prodloužení záruky o 3 roky. Teď, v té prodloužené záruce, mě pračka začala zlobit, byla jsem reklamovat na prodejně, tam mi sdělili, že se mám obrátit na zákaznický servis výrobce, zde mě odkázali na pojistitele. Můžete mi sdělit, na jak a kde mám zboží reklamovat, kam se obrátit a kde nahlásit reklamaci? Děkuji

Dobrý den,

přijde na to, co přesně jste si koupila (prodloužená záruka nebo pojištění kupovaného zboží) a jaké jsou podmínky této zakoupené služby. V případě pojištění prodejce zboží tuto službu obvykle pouze přeprodává a je nutné své nároky uplatni u pojišťovny. U prodloužených záruk záleží na podmínkách prodejce (jaké vady a kde máte reklamovat). I z důvodu těchto složitostí je koupě prodloužené záruky málokdy výhodná.