Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #11079, Prodloužená záruka na zboží

Prodloužená záruka na zboží, Osobní a rodinné finance

MO

Dobrý den, prosím o radu, koupila jsem pračku se sušičkou, připlatila jsem si prodloužení záruky o 3 roky. Teď, v té prodloužené záruce, mě pračka začala zlobit, byla jsem reklamovat na prodejně, tam mi sdělili, že se mám obrátit na zákaznický servis výrobce, zde mě odkázali na pojistitele. Můžete mi sdělit, na jak a kde mám zboží reklamovat, kam se obrátit a kde nahlásit reklamaci? Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

přijde na to, co přesně jste si koupila (prodloužená záruka nebo pojištění kupovaného zboží) a jaké jsou podmínky této zakoupené služby. V případě pojištění prodejce zboží tuto službu obvykle pouze přeprodává a je nutné své nároky uplatni u pojišťovny. U prodloužených záruk záleží na podmínkách prodejce (jaké vady a kde máte reklamovat). I z důvodu těchto složitostí je koupě prodloužené záruky málokdy výhodná. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

V

#12565, Musím podat daňové přiznání na rodičovské?, Daně, 21.1.2021

Dobrý den, chci se zeptat, zda si musím podat daňové přiznání, nebo jak mám daň z příjmů řešit v případě, že jsem na rodičovské dovolené. Při rodičovské si přivydělávám na základě dohody o provedení práce a tyto dohody mám dvě u dvou různých zaměstnavatelů. Musím si tedy daňové přiznání podat já sama nebo to může podat některý ze zaměstnavatelů za mě? U jednoho zaměstnavatele mám měsíčně do 10 000 Kč a u druhého 2 400 Kč hrubého. Předem Vám děkuji za radu, nevím vůbec jak postupovat.

Dobrý den, příjmy z DPP zdaněné srážkovou daní nemusíte uvádět v daňovém přiznání. Jste-li na rodičovské, máte pouze příjmy z DPP do 10 000 Kč/zaměstnavatel a nepodepsala-li jste souběžně Prohlášení poplatníka daně z příjmu (tzv. růžovka) u více zaměstnavatelů (což by byla chyba, kterou byste korigovala právě v rámci ročního zúčtování daní), pak nemáte povinnost podat daňové přiznání.  Pokud jste pracovala souběžně u dvou zaměstnavatelů, pravděpodobně jste Prohlášení poplatníka daně z příjmu podepsala jen u jednoho z nich a druhý Vám srážel zálohy na daň z příjmu. Může tak být ve vašem zájmu daňové přiznání podat (abyste se nepřipravila o potenciální daňový přeplatek z důvodu plného nevyužití všech daňových slev). 

LK

#12564, Hypotéka a exekuce, Hypoteční poradna, 21.1.2021

Dobry den, jak se banka zachová, když na byt na který máme hypotéku je uvalena exekuce. Úvěr splácí manžel. Děkuji

Dobrý den, koupeným bytem na hypotéku pravděpodobně ručíte bance. Banka tak má u bytu zapsané zástavní právo ve svůj prospěch a exekutor nemůže byt zpeněžit. Exekucí jste nicméně porušili smluvní podmínky hypotéky a banka tak může úvěr zesplatnit (požadovat navrácení celé dlužné částky). Doporučuji banku proaktivně kontaktovat a domluvit se na dalším postupu.

L

#12563, Insolvence a daňový bonus, Exekuce a insolvence, 21.1.2021

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem v insolvenci a budou mi vracet daně na dítě. Vezme mi insolvenční správce celé daně nebo mi nechá životní minimum na 3 osoby? Děkuji moc

Dobrý den, od roku 2020 není možné insolvenčními ani exekučními srážkami postihnout daňový bonus na děti (jiné daňové přeplatky ano).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR