Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20851, Prohlášení poplatníka, DPP a dvě brigády

Prohlášení poplatníka, DPP a dvě brigády, Daně

2.3.2023 Daně

Dobrý den, jsem nyní třetím rokem na rodičovské dovolené (až do září 2023) o od března 2022 mám brigádu na dohodu o provedení práce, kde mám výdělek max cca 7 000 Kč. Nyní bych chtěla k tomu ještě jednu brigádu na DPP a teď nevím, zda mi budou něco v té druhé práci danit z výplaty či nikoliv. A jak je to prosím s přiznáním daní v mém případě? Podotýkám, že se mnou při rodičovské dovolené, můj předchozí zaměstnavatel, u kterého jsem pracovala před mateřskou, ukončil pracovní poměr z důvodu, že firma ukončila svojí činnost a už neexistuje. Dostala jsem klasické odstupné. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste podepsala prohlášení poplatníka, z DPP do 10 000 Kč/měsíc Vám žádná daň srážena nebyla a nemáte povinnost podávat daňové přiznání (bez podepsání prohlášení poplatníka stále nemáte u DPP do 10 000 Kč/měsíc povinnost podávat daňové přiznání, ale připravila byste se tím o daňový přeplatek).

Druhá práce - prohlášení poplatníka můžete mít podepsané jen u jednoho zaměstnavatele. U druhého zaměstnavatele Vám tak budou srážet zálohy na daň z příjmu, které se proúčtují po konci roku (díky slevě na poplatníka 30 840 Kč/rok nebudete reálně platit žádné daně až do celkové výše ročních příjmů 205 600 Kč).