Osobní a rodinné finance

Promlčené dědictví, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, zdědil jsem peníze z dolarové ciziny. Po několika letech (za každý rok mi strhli 4,44 dolarů) jsem opomněl vyhovět bance a dostavit se k identifikaci. Nyní mi banka sdělila, že je vše promlčeno. Chápu, že mi banka v podstatě peníze dlužila, ale jsou to mé peníze (za jejich nepřijetí mi hrozilo trestní stíhání). Jde o promlčení či nikoli? Děkuji, Miroslav

Miroslav Před 3 hodinami

Dobrý den, od koho a v jaké zemi jste prosím peníze zdědil? V jaké bance byly peníze uloženy? Neznám detaily Vašeho případu (v jaké fázi přesně byla výplata peněz, jakou legislativou se dědictví v zahraničí řídilo), ale obecně je promlčení závazků za určitých okolností možné. A to i v ČR - příklad: pokud Vám někdo dluží peníze a Vy to 3 roky neřešíte, je vše promlčeno. 

Dejte pozor na podvody. Podvodníci často slibují dědictví ze zahraničí a jen z obětí tahají peníze pod smyšlenými záminkami. 

Petr Jermář
Petr Jermář, Hlavní analytik Banky.cz Před 3 hodinami
Jak hodnotíte odpověď?
0x
0x