Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #10657, Pronájem bytu a daň z příjmu

Kolik musím zaplatit za daň z pronájmu svého bytu a platí se i při pronájmu na půl roku?

Sjednejte si hypotéku online
9.7.2020 Reality

Budu pronajímat svůj byt, kolik musím zaplatit daň z pronájmu? Musím zaplatit i když byt budu pronajímat jen na půl roku?

Dobrý den,

z pronájmu bytu se platí daň z příjmu ve výši 15% ze zisku. Od příjmu (inkasovaného nájmu bez záloh na energie) odečtete náklady (reálné nebo paušální) a z výsledného zisku zaplatíte 15% daň z příjmu. Příjem z pronájmu zahrnete do vašeho daňového přiznání, kde budete moci uplatnit daňové slevy (na poplatníka a případně další). Příjem daníte i při kratším pronájmu bytu než na 1 rok.