Půjčka a nízký věk, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.3.2023 Půjčka

Pokračování dotazu č. 20713: Dobrý den, děkuji za zpětnou reakci. Několikrát jsem žádala bankovní i nebankovní společnosti o půjčku a všechny mé žádosti byly opakovaně zamítnuty. Nerozumím proč, jak je to možné? U jedné společnosti pracuji přes rok a smlouvu mám na dobu neurčitou. Registry mám v pořádku. Je mi 20 let. Myslíte že by mohl být problémem věk? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pro získání půjčky je obecně třeba:

  • mít dostatečný příjem
  • mít pracovní smlouvu ideálně na dobu neurčitou
  • nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě
  • nemít negativní záznamy v registrech

Nízký věk může mít mírně negativní dopad např. v podobě vyššího úroku, ale při splnění ostatních podmínek výše určitě nebude důvodem pro zamítnutí žádosti o půjčku. Do registrů se zapisují i zamítnuté žádosti o půjčky, tedy pokud Vás již odmítly 2-3 banky, nemá smysl žádat jinde (každá další banka či nebankovka by Vás též zamítla). Vyčkejte 6 měsíců.