Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #22264, Půjčování peněz mezi kamarády ničí vztahy

Půjčování peněz mezi kamarády ničí vztahy, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
20.10.2023 Půjčka

Dobrý den, mám na Vás dotaz. 4.10. 2023 jsem si půjčil od kamarádky hotovost ve výši 30 000 Kč s tím, že jsme si sepsali papír o zapůjčení částky a splátkách 1x v měsíci ke 20. dni. Slečna mě velice slovně uráží, ponižuje a vyhrožuje, že chce první splátku už hned dnes 20.10. 2023. V papíru je ale uvedeno, že splátka bude připsána ke 20. dni v měsíci. Nevím, zda už má nárok na splátku už dnes 20.10.2023 nebo ta splátka spadá až na listopad. Můžete mi prosím poradit? Vyhrožuje mi Policii a právníky. Papír byl sepsán mnou a trval jsem na ověření podpisu na poště. Bohužel slečna nechtěla. Jak mám dále postupovat? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

toto je bohužel nevýhoda půjčování peněz mezi kamarády - zničíte si vztah. Smlouva bohužel jasně neříká, má-li k první splátce dojít již tento nebo až příští měsíc. Zkuste se spolu domluvit na kompromisu. Pro příště důrazně doporučuji si půjčovat peníze od bank. Vše bude jasně smluvně ošetřeno, nebudete se takto zbytečně trápit, úroky již od 4,99% (dnes si půjčíte 30 000 Kč, za rok vrátíte 31 500 Kč).