Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #8773, Refixace a zákon o spotřebitelském úvěru

Refixace a zákon o spotřebitelském úvěru, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám dotaz ohledně refixace hypotečního úvěru, dodatku ke smlouvě a platné legislativě. K 29. 2. 2020 nám končí fixační období, banka poslala návrh dodatku s novou úrokovou sazbou, novou fixací a měsíční splátkou. Požádala jsem banku o doplnění dodatku o to, že se bude řídit podle nového zákona o spotř. úvěru. Banka toto zamítla s tím, že „do dodatku takové informace neuvádíme.“ Jaké jsou prosím zásadní rozdíly v oblastí HÚ mezi zákony o spotřebitelském úvěru do r. 2016 a novým zákonem, které přechodná ustanovení neřeší? Doporučíte postup, jak přimět banku, aby mému požadavku vyhověla? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Váš požadavek je zbytečný, neboť dle zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 se všechny refixace provedené po tomto datu řídí již novými podmínkami (jako by byla původní smlouva podepsána až po 12/2016). Jste-li nespokojená s přístupem vaší banky, není nic snazšího než hypotéku refinacovat u konkurence.