Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #12104, Reklamace platby kartou

Reklamace platby kartou, Platba

14.12.2020 Platba

Dobrý den, moje dcera zadala předplatné nějaké aplikace z mé karty, kterou jsem ji nahrál do telefonu. Neřešil jsem to, protože kartě končila expirace ten samý měsíc. K mému překvapení se peníze strhávaly nadále, ačkoliv karta již nebyla platná. Podal jsem reklamaci a banka odpověděla, že její povinností je informovat třetí stranu o změně karty a že peníze nevrátí, ať kontaktuji vývojáře. Jak je možné takové jednání banky v dnešní době? Jak mohou dovolit nechat odcházet platby z karty po expiraci? Jak mám dále postupovat a na koho se obrátit v dalším kroku? Je na našem trhu banka, která by to nedopustila? Už z principu bych tam přestoupil, i když teď u teď Monety jsem již 22 let. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejste-li spokojen s vyřízením reklamace, můžete spor řešit např. přes Finančního arbitra. Platby by ze zablokované/expirované karty odcházet neměly (běžně takovou kartou zaplatit vůbec nelze). V případech kdy dítě zaplatí kartou rodičů bývá ale obvykle chyba na straně rodičů (důrazně se doporučuje nenahrávat svou platební kartu do telefonu dětí).