Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #14244, Roční zúčtování daní

Jak správně řešit daně u zaměstnavatele? Zjistěte, jak postupovat, když zaměstnavatel odmítá zpracování daně.

15.5.2021 Daně

Pokračování dotazu č. 14241: Děkují za odpověď. Žádost o zpracovaní daně u zaměstnavatelé byla podepsaná v zákonné lhůtě. Akorát mi bylo sděleno, že toto není jejich povinnost, ani vůbec není povinnost podávat roční vyúčtovaní ani moje, že toto je dobrovolné. Jak lze potom řešit u zaměstnavatele?

Dobrý den,

pokud jste měla zdanitelné příjmy nedaněné srážkovou daní nad 15 000 Kč, pak máte povinnost podat daňové přiznání (nebo požádat zaměstnavatele o roční zúčtování daní, které Vám zaměstnavatel na vaši žádost provést musí). Není to dobrovolné, je to povinné (přestože výsledkem daňového přiznání může být nulový přeplatek či nedoplatek).