Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17571, Roční zúčtovaní daní

Mám nárok na vrácení daní, pokud jsem celý rok 2020 marodila a v roce 2021 pracovala od ledna do srpna?

8.4.2022 Daně

Dobrý den, v roce 2020 jsem celý rok narodila. V lednu 2021 jsem se vrátila do práce, ale v srpnu jsem opět onemocněla a marodila až dosud. Když jsem celý rok 2020 marodila a v roce 2021 pracovna od ledna do srpna, mám za tuto dobu nárok na zúčtování daní? Dávala jsem přiznání přes zaměstnavatele. Ale ten mi řekl, že nemám nárok na vrácení daní. Podotýkám, že jsem těch 8 měsíců pracovala na poloviční úvazek a měsíční příjem byl 8 až 9 tisíc korun.

Dobrý den,

za roky 2020-2021 Vám není co na daních vracet, protože s takto nízkým příjmem (9 000 Kč měsíčně) jste žádné daně neplatila (pokud jste podepsala Prohlášení poplatníka).