Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16866, Rodičovská a daňové přiznání

Jak správně zdanit příjem během rodičovské dovolené?

14.2.2022 Daně

Dobrý den, chci se zeptat, jsem na rodičovské dovolené. Dají se nějak udělat daně? Děkuji předem.

Dobrý den,

v rámci daně z příjmu se daní pouze zdanitelné příjmy, mezi které se rodičovská nepočítá. Pokud jste mimo rodičovskou neměla jiné zdanitelné příjmy ze soustavné činnosti nad 15 000 Kč, daňové přiznání nepodáváte. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání