Žádost o radu ohledně dědických práv nejmladšího syna z předchozího vztahu

Dobrý den, nevím jestli jsem udělal chybu, ale mám špatné svědomí vůči nejmladšímu synovi, kterého mám z nynějšího vztahu. S exmanzelkou jsem se rozvedl během narození syna. Měli jsme společné SJM a donutila mě, abych vše napsal jen na syny s ní, neboť náš vztah jsem ukončil já. Byl jsem nešťastný a nikam to nevedlo. Syny miluji nade vše, bohužel jsou zmanipulováni exmanželkou i v dospělosti. Asi měla strach, že bude dědicem vlastně i nejmladší syn z nového vztahu. Teď teprve jsem si uvědomil, že zatím nemám pro něj nic. Všechen majetek jsem nechal jí a klukům a já odešel s prázdnou a to platím jim vše nadále i výdaje navíc. Dá se říct, že měl právo i ten nejmladší syn na podíl, i když byl roční? Teď mě to mrzí. Děkuji předem za názor a radu, jestli to můžu někdo napadnout.

Dobrý den,

děti (ze starého i nového vztahu) jsou zákonnými dědici a v případě nesepsané závěti mají nárok na svůj podíl v rámci dědického řízení. Toto jejich právo nebylo vaším rozvodem a dělením majetku nikterak dotčeno. V rámci rozvodu nemají děti nárok na nic (musíte je živit, ne na ně přepisovat majetek) a dělení majetku je čistě věcí dohody mezi partnery. Pokud jste s dohodou v minulosti souhlasil, těžko nyní můžete namítat "já vlastně nesouhlasil". Ohledně špatného svědomí - na vztah jsou vždy dva a za rozchod málokdy může jen jeden z partnerů ze 100%.