Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #16365, Rozvod a vypořádání majetku

Rozvod a majetek: Kdo zaplatí daň z příjmu fyzických osob?

Sjednejte si hypotéku online
11.1.2022 Reality

Dobrý den, manželé získali darem rodinný dům do SJM a v domě nebydlí. Mají ještě byt, kde oba bydlí. Nyní se rozvádějí a byt zůstane po rozvodu manželovi a rodinný dům zůstane manželce - je manžel nebo manželka povinen zaplatit daň z příjmu fyzických osob?

Dobrý den,

vypořádání majetku v rámci rozvodového řízení nepodléhá dani z příjmu, daň se platit nebude.