Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14421, Ručím synovi domem za nebankovní půjčku

Ručím synovi domem za nebankovní půjčku, Půjčka

MP

Dobry den, prosim o radu. Ručím synovi domem za půjcku od roku 2017. Od konce roku 2017 je syn v insolvenci, pochopitelně se přihlasila i firma, u které má syn půjčku. Syn pravidelně splácí, celou dobu je zaměstnaný, a přesto mi teď firma vyhrožuje exekucí. Nevím, jestli mám na tuto firmu posilat nějake splátky, abych exekuci zabránila. Kdyz insolvence začinala, ptala jsem se na nějaké poradné info telefonicky, a řekli, že ne, že bych firmu zvýhodnovala. Poradíte mi prosím? Jsem důchodkyně, snad bych 2 ticíce max. 3 mohla platit. Děkuji Vám.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

ručit synovi za nebankovní půjčku vlastním domem je extrémně rizikové. Kdyby si banka myslela, že syn bude schopen splácet, půjčila by mu bez zástavy nemovitosti. Takto se naplnil odhad banky o synově neschopnosti dostát svým závazkům. Nebankovní společnost je nyní zajištěným věřitelem a rozhoduje o osudu vaší nemovitosti nehledě na průběh insolvence. 

Mnoho nebankovních poskytovatelů půjček pouze kasíruje dlužníka a jeho okolí a nakonec nemovitost v zástavě stejně prodá. Je třeba zjistit, kolik činí dluh syna k dnešnímu datu a jak vysoký je sankční úrok (o kolik se mu dluh každým dnem zvyšuje). Pokud by se ukázalo, že dluh roste rychleji než Vy se synem splácíte (úrok převyšuje výši měsíčních splátek), není moc šancí nemovitost zachránit (pokud byste u soudu nerozporovali samotné poskytnutí úvěru např. z důvodu nedostatečného prověření bonity žadatele NEBO nemravně vysoký sankční úrok). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR