Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #4182, Ručitel a spolužadatel

Ručitel a spolužadatel, Podvod

9.1.2018 Podvod

Dobrý den, v nedávné době můj otec žádal o úvěr a vzhledem k jeho nízké bonitě mě banka uvedla (podle otcových slov) jako jeho ručitele/spolužadatele. Je možné, aby to banka udělala bez mého i bez otcova vědomí? Já mu to nepodepsal z důvodu, že budeme žádat o hypotéku na výstavbu RD a bál jsem se, že se mi tímto sníží bonita. Předem děkuji, Petr

Dobrý den,

toto není možné, banka nezná Vaše osobní údaje. Obávám se, že Vaše jméno zneužil Váš otec, který bance předal Vaše osobní údaje a zfalšoval Váš podpis. Jedná se o úvěrový podvod vůči bance a zneužití Vašich osobních údajů.

Nechce-li banka někomu půjčit z důvodu jeho nízké bonity, pak jen proto, že dotyčný by úvěr pravděpodobně nezvládl splatit (a dostal by se do exekuce). Banka tak zamítá půjčku pro dobro nebonitního žadatele. Dělat nebonitnímu žadateli o půjčku spolužadatele či ručitele je krajně nerozumné, neboť z logiky věci jednoho dne žadatel na splácení přestane stačit a banka bude požadovat peníze po Vás. Bohužel taktéž s touto půjčkou pravděpodobně nedosáhnete na hypotéku. Je velmi smutné, že Vás takto zklamal vlastní otec.