Růst nezabavitelného minima, Exekuce a insolvence

Dobrý den, již rok a půl jsem v insolvenci a řádně splácím. Teď když od 1. června vzroste nezabavitelné minimum, platí to i pro mě, že mi bude zůstávat více peněz? Můj průměrný měsíční plat je 22 000 Kč v čistém. Nebo mi stále bude zůstávat jen kolem 8 500 Kč? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zatímco nová pravidla oddlužení platná od 1/6/2019 se vztahují pouze na nově zahájená řízení (zavedení kratší tříleté varianty, zrušení povinnosti uhradit min. 30% dluhů), zvýšení nezabavitelného minima u čistého příjmu se týká všech. U starších řízení je ale třeba stále dbát na splnění podmínky splacení min. 30% dluhů.